Vajushi me ekip të ri, menaxheri Haxhia paralajmëron

08:51 | 21/09/201908:510

Gjërat nuk kanë shkuar mirë për Armando Vajushin këto kohë. Sulmuesi anësor është ende pa ekip, por pritet që të ketë të reja. Menaxheri Sokol Haxhia, ka postuar në llogarinë e tij në “Facebook” një foto, me mesazhin e qartë: “Lajme, lajme, lajme”.

Shkodrani së fundmi provoi një eksperiencë në Superiore me Teutën. 27-vjeçari ishte i pafat, pasi në momentin që iu bashkua durrsakëve pati një dëmtim që e penalizoi atë. Më pas luajti në total në kampionat 9 ndeshje, 4 prej të cilave si titullar.

Vajushi nuk la gjurmë në skuadrën e drejtuar nga Bledi Shkëmbi dhe më pas erdhi edhe “divorci”. Tashmë mbetet për t’u parë se ku do ta vijojë karrierën. Në të shkuarën ai është aktivizuar në Itali me skuadra si Livorno, Pro Vercelli dhe Avellino. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono