Uruguaj fiton në fund ndaj Egjiptit, falë golit të Himenezit

16:02 | 15/06/201816:020

Uruguaj e fitoi në fund ndeshjen ndaj Egjiptit në Kupën e Botës, duke u barazuar me pikë me Rusinë në krye të grupit A. Një përballje shumë e fortë në stadiumin e Shën Petersburgut u vendos në minutën e fundit me golin e shënuar nga Hoze Himenez.

Skuadra amerikanojugore pati epërsi dhe krijoi shumë raste për shënim, por ato u humbën nga sulmuesi kryesor, Luis Suarez. Gabimet e futbollistit të Barcelonës thuajse i kushtuan shtrenjtë Uruguajit, por për fat erdhi goli i Himenezit. Uruguajanët po ashtu goditën edhe shtyllën.

Egjipti nuk pati ndihmën e lojtarit kryesor, Mohamed Salah, i cili ishte i dëmtuar dhe e ndoqi ndeshjen nga stoli. Nëse sulmuesi i Liverpulit do të kishte qenë në fushë, rezultati i ndeshjes mund të kishte qenë tjetër.

Sot në Kupën e Botës luhen edhe dy ndeshje të tjera, Marok-Iran në orën 17:00 dhe Portugali-Spanjë në orën 21:00. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono