Urrejtja e serbëve nuk ka fund, Granit Xhaka sulmohet keq!

10:02 | 09/11/201910:020

Nacionalizmi është i shtrirë në çdo hallkë të shoqërisë serbe. Nuk bën përjashtim as media, që shpesh e tepron me shkrimet pa kripë që ushqejnë mendjet e sëmura të ekstremistëve serbë. Shënjestra këtë herë është Granit Xhaka, i cili po kalon një moment jo të mirë tek Arsenali.

Informer.rs ka publikuar deklaratën e Unai Emery, i cili thotë që Xhaka i ka thënë atij se nuk ndihet ende gati për të luajtur dhe kjo ka “frymëzuar” serbët për të vënë një titull absurd, që sigurish kënaq nacionalistët serbë.

” SHQIPTARI QYQAR! Xhaka merr vendimin që nuk i përshtatet një futbollisti para ndeshjes me Leicester”, është titulli i përzgjedhur nga gazeta “Informer”. Mesfushori i Arsenal edhe herë tjetër është sulmuar nga mediat serbe, sidomos pas festës me shqiponjë kur festoi golin që i shënoi Serbisë me fanellën e Zvicrës./abcnews.al

Artikulli i botuar nga Informer

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono