Urdhri Policisë Rrugore: Ndalohen kamionët në aksin Thumanë – Fushë Krujë

16:30 | 07/08/201916:300

Trafiku i rënduar kryesisht në veri të vendit ka detyruar policinë rrugore të ndalojë lëvizjen e mjeteve të rëndë në Fushë Krujë -Thumanë. Në të njëjtën kohë policia shqiptare dhe ajo e Kosovës kanë shtuar postblloqet në pikat më shqetësuese.

Në autostradën Thumanë-Fushë-Krujë  por dhe zonat bregdetare do të bllokohet lëvizja për automjetet e tonazhit të rëndë nga ora 6  e mëngjesit deri në orën 22.  Ky vendim u mor ketë të mërkurë.

Situata e rëndë në qarkullimin rrugor çoi në Shëngjin dy drejtuesit e parë të policisë rrugore, Shqipëri – Kosovë.

Për të përballuar fluksin e lartë të automjeteve dhe dyndjen e pushuesve drejt plazheve policia shqiptare me atë të Kosovës po shtojnë patrullimet në pikat të cilat tashmë njihen si me shqetësuese.

Nënkolonel  Jeton Rexhepi, ka thënë se edhe këtë vit Kosova  mbështet policinë e Shqipërisë  në mbikëqyrjen e trafikut rrugor sikur vitet e kaluara.

Në rrugën Fushë Krujë – Thumanë prej ditësh lëvizja është bërë e pamundur. Radhët e makinave kanë shkuar deri 8 kilometra dhe drejtuesit kanë pritur në trafik me orë të tëra./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono