“Urbani i muzikës”, instrumentistët e ansamblit u dhuruan koncert live pasagjerëve

16:11 | 24/06/201916:110

Udhëtimi i pasagjerëve në disa linja urbane në kryeqytet ishte i veçantë. Qytetarët shijuan koncert  live nga artistët e Ansamblit në kuadër të muajit të muzikës. “Urbani i muzikës”, iniciativë e Ministrisë së Kulturës do të vazhdojë deri më 30 qershor.

Kanë mbetur pak ditë nga mbyllja e muajit të muzikës. Urbani i muzikës vazhdon pas herës së parë në linjën e Kinostudios.  Artistët priten jo, pak por 60 minuta në stacionin  tek  Parku Rinia, pasi autobusë ishin plot me pasagjerë dhe nuk kishte hapësirën e nevojshme që ata të interpretonin.

Më pas ndryshuan urban, në linjën e Kristalit. Qytetarët shijuan  ritmet e muzikës.

Për këta udhëtarë kjo ishte  një ditë ndryshe, por mjaft interesante, madje do të donin që aktivitete të tilla  të përsëriteshin më shpesh.

Muzikantët  nuk preferuan të shprehen, vendin e fjalëve e zunë tingujt muzikorë, të cilet u shijuan nga qytetarët e pranishëm në autobus .

Kjo ide mori jetë nga Ministria e Kulturës në bashkëpunim me Bashkinë e Tiranës do ta vazhdojnë me linja të ndryshëm të urbanit deri më 30 qershor. /ABC news Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono