Uragani Florence mbërrin ne bregun e Karolinës, 100 mijë shtëpi pa energji

10:50 | 14/09/2018

Janë më shumë se 100 mijë shtëpitë e mbetura pa energji elektrike në bregun lindor amerikan ku ka mbërritur uragani Florens. Mediat amerikane raportojnë se cikloni po avancon me erëra që arrijnë shpejtësi më të madhe se 150 kilometra në orë. Banorëve në karolinën e jugut dhe në atë të veriut i ëshët kërkuar të qëndrojnë në vende të sigurta. Me mijëra persona kanë zgjedhur të qëndrojnë në streha të posacme dhe pse uragani është në kategorinë 1

Qendra Kombëtare e Uraganëve ka paralajmëruar për përmbytje katastrofike për arsye se do të qëndrojë gjatë dhe do të ketë reshje të dendura. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono