“Update” për arbitrat në inferiore, zhvillohen tre seminare

17:34 | 20/11/201917:340

Gjykimi në Shqipëri ka përfunduar shpesh nën akuzë. Sektori i Arbitrimit mundohet që të përgatitë sa më mirë arbitrat dhe veç testeve fizike dhe provimeve, shpesh zhvillohen edhe seminare të ndryshme. Së fundmi i është kushtuar rëndësi arbitrave të Kategorisë së Dytë dhe të Tretë. Në seminar kanë qenë edhe vëzhguesit e zonave rajonale, Elbasan, Shkodër dhe Fier.

Synimi ishte që arbitrat e rinj të përditësohen me Rregulloren e Lojës dhe theksi u vu te faullet, prekjet me dorë, bashkëpunimi mes arbitrave dhe pozicionet jashtë loje. Ky seminar u mbajt nga arbitrat e FIFA-s, Eldorian Hamiti, Enea Jorgji dhe Juxhin Xhaja. Gjithashtu të pranishëm ishin edhe asistentët e tyre.

Krahas arbitrave, u përditësuan me informacione të rëndësishme edhe vëzhguesit, për shumë situata të ndryshme që u ndodhin arbitrave dhe asistentëve të tyre gjatë një ndeshjeje futbolli në kategoritë e përmendura më lartë. /abcnews.al

 

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono