United kërkon shërbimet e tij, Maddison: Leicester, shtëpia ime!

16:04 | 22/09/201916:040

James Maddison është futbollisti më i përfolur i momentit në Angli, pasi po kalon një moment fantastik në karrierën e tij. Ylli i Leicester City bëri një sezon të shkëlqyer edicionin e shkuar, si dhe e ka nisur këtë sezon të ri në mënyrën më të mirë të mundshme.

Në takimin e djeshëm përballë Tottenham Hotspur, numri 10 i Leicester shënoi një supergol në minutën e 85’, për t’i dhënë fitoren “Dhelprave”. Pas ndeshjes, Maddison u pyet në lidhje me të ardhmen e tij, pasi po flitet për një kalim te Manchester United në janar.

“Unë jam jashtëzakonisht mirënjohës për Leicester City. Ky klub më besoi dhe më dha mundësinë të kaloj nga Championship në Premier League. Jam 22-vjeç dhe të ardhmes nuk i dihet, por për momentin flas me gjithë bindje: Leicester është shtëpia ime!”

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono