United i fiksuar për sulmues, sërish sytë nga Italia

21:14 | 10/10/201921:140

Manchester United e ka nisur në mënyrën më të keqe këtë sezon. Të besuarit e Solskjaer-it i kanë zhgënjuer tifozat e tyre duke u renditur në vendin e 12 me vetëm 9 pikë në 8 ndeshje.

Që nga largimi i dy sulmuesve Alexis Sanchez dhe Romelu Lukaku drejt Interit sulmi i ‘djajve të kuq’ ka shënuar vetëm 5 gola. Me Rashford, Martial dhe 18-vjeçarin Greenwood sulmi nuk ka funksionuar.

Drejtuesit e klubit i kanë sytë nga merkatoja e janarit ku si një nga objektivat kyesore cilësohet sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic. Kroati këtë sezon nën drejtimin e Sarri-t nuk ka luajtur qoftë për një minutë. Ai po e mendon seriozisht largimin dhe United duket se do të jetë destinacioni i tij i rradhës. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono