Unionet e trafikut ajror në Itali grevë katër orëshe, vonesa dhe anulime

12:12 | 11/01/2019

Nëse keni planifikuar të udhëtoni nga Shqipëria drejt Italisë dhe anasjelltas kontaktoni agjencitë ku keni prerë biletën dhe kompanitë ajrore e njihuni me statusin e fluturimit. Në këtë mënyrë mund të evitoni pritjet e gjata në aeroport. Apeli vjen nga Autoriteti i Aviacionit Civil i cili thotë se të premten nga ora 13.00 deri në 17.00

Unionet e kontrollorëve të trafikut ajror në Itali janë në grevë. Si pasojë e saj në disa aeroporte të Italisë pritet të ketë vonesa dhe anullime fluturimesh. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono