“Unë te Bayern Munchen?”, Wenger i jep fund dilemave

16:12 | 07/11/201916:120

Në Gjermani dhe Francë janë të bindur: Arsene Wenger do të jetë trajneri i ri i Bayern Munchen. Kampionët e Gjermanisë ndodhen në tratativa të avancuara me 70-vjeçarin e njohur dhe akordi përfundimtar pritet të vijë në ditët e ardhshme.

Gjithsesi, për të frenuar entuziazmin e tifozëve bavarezë ka menduar vetë Wenger. Ish-trajneri i Arsenalit (i drejtoi për 22 vite rresht) ka reaguar me anë të një prononcimi për beIN Sports.

Nuk kam biseduar me asnjë drejtues të Bayernit dhe nuk e di nëse do ta bëjmë diçka të tillë në vijim“, është shprehur shkurtimisht Arsene Wenger. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono