“Unë i pari, ti i dyti”: Meta nderon ushtarin dhe flet për luftë në mbrojtje të Republikës

14:03 | 21/11/201914:030

Presidenti Ilir Meta po bën deklarata të forta ditët e fundit gjatë debateve për emërimet në Gjykatën Kushtetuese.

Meta ka përmendur vazhdimisht se do të lutojë deri në fund për të mbrojtur Kushtetutën, ndërsa sot ka hedhur edhe një foto teksa nderon njërin prej ushtarave të Gardës së Republikës që shërbejnë tek Presidenca.

Mësohet se Presidenti Meta i tha atij se “ti do të jesh i ushtari i dytë dhe unë i pari në mbrojtje të Republikës”.

Meta e bëri këtë veprim para se të dilte të fliste për gazetarët, ndërkohë që bëri thirrje për Referendum ndaj qeverisë, por edhe ndërkombëtarëve. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono