Unaza e Madhe, Basha: Megavjedhje dhe pastrim ndërkombëtar i parave

19:58 | 08/12/201819:580

Banorët e Unazës së Re, të cilët protestojnë prej disa javësh kundër shembjes së shtëpive të tyre për shkak të projektit të Unazës së Madhe edhe këtë pasdite në orën 17:00 kanë bllokuar rrugën. Pranë tyre ka qenë edhe Partia Demokratike, kreu i së cilës i ka bërë thirrje organit të akuzës të bëj punën që ja ngarkon kushtetuta.

Si çdo pasdite, kreu i opozitës Lulzim Basha në orën 17:00 u gjend pranë banorëve të unazës së re që protestojnë kundër shembjes së shtëpive të tyre. Për kryedemokratin e vërteta tashmë ka dalë në dritë dhe dokumentat tregojnë historinë e manipulimit të projektit të Unazës së Madhe.

“Për të vjedhur 40 milion euro ata derdhën në 1 muaj dhunë sharje fyerje helmin e përçarjes. Ky nuk është vetëm projekt vjedhjeje por pastrimi ndërkombëtar parashë. Kishin bërë gati konton bankare në USA. Kanë nisur hetim ata, po hetimi shqiptar ku është?”

Armiku i vetëm i të keqes është bashkimi i shqiptarëve, thekson Lulzim Basha i cili ri-konfimoi mbështetjen e forcës politike që drejton për protestën e banorëve./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono