Ulje e ndjeshme e temperaturave, si pritet të jetë moti sot

07:46 | 15/01/202007:460

Sipas Meteoalb: Kushtet e qëndrueshme dhe moti i kthjellët mbetet prezente në vend, ku gjatë paradites vranësiart e lehta do të jenë të spostuara në zonat malore. Por gjatë pjesës së dytë të ditës vranësirat kalimtare do të shfaqen edhe në zonën e ulët të Shqipërisë.

Temeperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por ulen në mesditë duke luhatur vlerat minimale dhe maksimale nga -2 në 15 gradë celsicus.

Era do të fryjë lehtë në tokë dhe mesatare në det, me shpejëtsi 35-40 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor, duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono