“U2″ nxjerr në treg albumin e ri

14:16 | 02/12/2017

Grupi irlandez “U2” nxjerr në treg për publikun albumin e shumëpritur, për të cilin iu deshën tre vjet ta përfundonte.

Në album përfshihen këngë me elemente tradicionale dhe histroike të grupit ndër vite.

U deshën tre vite por më në fund albumi “Songs of experience” doli në treg në të gjithë botën. Temat që trajtohen në këngë lëvizin ndërmjet situatave intime, personale dhe tema si emigracioni që kërkojnë në çdo rast dritë në fund të tunelit.

Regjistrimet janë kryer ndërmjët Dublinit, Nju Jorkut dhe Los Anglesit. Rezultati është një album më kompleks se zakonisht që kërkon ta dëgjosh disa herë për të kuptuar thelbin e tij.

Produksioni i albumit është frut i artistëve si Jacknife Lee, Rayan Tedder dhe në qendër zëri magjik i këngëtarit legjendar Bono.

Albumi pritet që ta vendosë grupin përsëri në qënder të skenës ndërkombëtare muzikore më fuqishëm se kurrë./abcnews.al

 

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore.


Kontakt

Telefono