U17: Shqipëria dhe Kosova turne në Turqi, lista e ndeshjeve

14:30 | 08/01/202014:300

Shqipëria U17 do të marrë pjesë në Mercedes Benz Aegean Cup 2020. Ky turne zhvillohet në Turqi dhe organizohet nga federata e këtij vendi. Sikurse njofton FSHF, në Altinordu do të zhvillohet ky turne në periudhën 15-21 janar.

Veç Shqipërisë, marrin pjesë edhe shtatë ekipe të tjera. Kuqezinjtë e drejtuar nga Elvin Berisha do të jenë në një grup me Ukrainën, Maqedoninë e Veriut dhe Korenë e Jugut. Ky është grupi B, kurse në grupin A konkurrojnë Turqia vendase, Republika e Irlandës, Kosova dhe Tanzania.

15, 17 dhe 19 janar datat e ndeshjeve në grupe. Më 21 janar zhvillohen takimet për vendin e shtatë, të pestë, të tretë dhe finalja e madhe për fituesin e turneut.

NDESHJET E SHQIPËRISË NË MERCEDES BENZ AEGEAN CUP 2020

15 Janar 2020 / Shqipëri – Maqedoni e Veriut ora 14:30
17 Janar 2020 / Ukrainë – Shqipëri ora 14:30
19 Janar 2020 / Korea e Jugut – Shqipëri ora 14:30
21 Janar 2020 / Finalet

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono