U transportua me helikopter ushtarak nga Uhani: Gjendja e studentes shqiptare

16:57 | 14/02/202016:570

Studentja shqiptare Silva Doçi që studionte në Uhan të Kinës ka dalë nga karantina, pasi qendroi 14 ditë në një spital në Ankara. Nga analizat ajo ka rezultuar negative, pra nuk është e prekur nga koronavirusi.

Më 1 shkurt, me një avion ushtarak turk u evakuuan 42 persona nga Uhani, mes të cilëve 32 shtetas turke, gjashtë azerbajxhanas, tre gjeorgjianë dhe studentja shqiptare Silva Doçi. Fatmirësisht asnjëri prej tyre nuk ka rezultuar i infektuar me virusin që ka marrë qindra jetë në Kinë.

Qeveritë në Azerbajxhan, Gjeorgji dhe Shqipëri falenderonin Turqinë, për ndihmën që u dha shtetasve të tyre. Anadolou Agency raporton se në Turqi nuk është konfirmuar asnjë rast me koronavirus, por se autoritetet janë në gadishmëri të lartë. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono