U sulmua nga Mihal Kokëdhima, biznesmeni spanjoll do të kthehet në Shqipëri

14:48 | 22/01/202014:480

Biznesmeni spanjoll Eugenio Galdon, i cili gjatë verës u dhunua nga pronari i lokalit “Panorama”, në “Porto Palermo” do të kthehet sërish në Shqipëri. Kujtojmë që lajmi bëri xhiron e mediave, së bashku me videon e dhunës.

Lajmi është bërë i ditur nga Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi i cili ka zhvilluar një takim në Madrid me biznesmenin, ku edhe vetë biznesmeni ka pohuar edhe kthimin e tij, pas pasojave tragjike që shkaktoi tërmeti.

Mësohet se kthimi i biznesmenit ka të bëjë me rindërtimin një shkolle të dëmtuar nga tërmeti. Ai deklaroi se kontributi i kësaj familje, do të vijë përmes Kryqit të Kuq, nderkohe qe edhe vetë djemtë e familjes Galdon do të jenë te pranishem. Me tej, ai ka theksuar se do te kthehet me anije te vizitojë sërish Shqipërinë.

Statusi i Ministrit Klosi:

Në Madrid, mëngjesi me Eugenio Galdon, që nga një incident i papranueshëm në verë, është shndërruar tashmë në mikun e Shqipërisë.

“Sa më shumë kalon koha, aq më shumë Shqipëria fiksohet në memoriet tona si vendi i një panorame natyrore të jashtëzakonshme dhe njerëzve mikpritës. Mihal Kokëdhima nuk përfaqëson as Shqipërinë dhe as shqiptarët”- thotë Eugenio.

Familja Galdon do të rikthehet në Shqipëri, por këtë herë në një tjetër cilësi: kontribuesit për rindërtimin e një shkolle të dëmtuar nga tërmeti. Kontributi i kësaj familje, do të vijë përmes Kryqit të Kuq dhe vetë djemtë e familjes Galdon do të jenë prezentë në vendin tonë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono