U rrahën kolegun, taksistët e Vlorës ngrihen në protestë

14:29 | 12/07/2018

Një ditë pasi në Vlorë një taksit u dhunua, kolegët e tij në këtë qytet u ngritën në protestë para bashkisë.

Ata kërkuan që bashkia të largojë taksitë e palicensuara që jo vetëm po ndikojnë për një konkurrencë të pandershme, por edhe po kthehen në burim konfliktesh.

Në të njëjtën kohë, ata i kërkuan ndihmë policisë. Drejtuesit e Bashkisë dhe ato të policisë në Vlorë gjatë kësaj proteste pritën në takim përfaqësuesin e shoqatës së taksistëve.

Ata garantuan se do të mbështesin taksistët e licensuar dhe do t’u japin zgjidhje kërkesave të tyre. Dy ditë më parë në qytetin e Vlorës një taksist përfundoi i rrahur në spital për shkak të parkimit./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono