U qëllua me 6 plumba, ndërron jetë pronari i lokalit në Vlorë

08:30 | 05/08/201908:300

Ka ndërruar jetë në spital, Arben Beqiraj, i cili u sulmua me armë pasditen e se dielës nga një sulm me armë në lokalin e tij në zonën e plazhit të vjetër. Sipas burimeve spitalore Beqiraj i cili mori gjashtë plumba, vdiq rreth orës 1 pas mesnatës. Bashkë me të u plagosen edhe djali i tij Egert Beqiraj, nipi  Nesim Hodaj të cilët janë jashtë rrezikut për jetën.

Dy persona të dyshuar si autorë të ngjarjes u larguan në drejtim të Pyllit të Sodës. Në ndihmë të policisë së Vlorës për kapjen e tyre janë edhe Forcat Speciale të Fierit. Gjatë gjithë natës janë shoqëruar më shumë se 20 persona, të cilët ndodheshin në lokal dhe në zonë kohën kur familja Beqiraj u qëllua me breshëri kallashnikovi.  Dy autorët e identifikuar, me iniciale SH.L dhe E.XH fillimisht patën një konflikt verbal me viktimën, pronar i lokalit.

Palët janë rrahur dhe fizikisht por pas kësaj autorët shkuan tek makina e tyre dhe morën një kallashnikov dhe një pistoletë. Ata kanë hapur zjarr që nga jashtë lokalit dhe qëlluan drejt tek Arben Beqiraj dhe dy të tjerëve. Kohën kur ndodhi sulmi nuk kishte shumë plazhistë të zonës, por ata që ndodheshin aty kanë vrapuar drejt detit për t’u shpëtuar plumbave./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono