U largua nga Kukësi, sulmuesi zyrtarizohet në Kosovë

17:11 | 11/01/202017:110

Sulmuesi i talentuar, Mirlind Daku, e ka mbyllur aventurën e tij te Kukësi. 19 vjeçari erdhi në formë huazimi nga Osijek te verilindorët, por pas gjashtë muajsh pa lënë shumë gjurmë ka ndërruar ekip. Sërish në huazim nga Osijek, sulmuesi i Kosovës U-21 është transferuar te Ballkani në IPKO Superliga.

Njoftimi i Ballkanit:

Mirë se vjen Mirlind Daku. Futbollisti më i ri FC Ballkani është sulmuesi shtatlartë Mirlind Daku, i cili vjen në formë huazimi nga klubi mik NK Osjek – Kroaci.

Mirlindi është anëtarë i rregullt i kombëtares U-21 të përfaqësueses së Kosovës, i cili më parë ka mbrojtur ngjyrat e klubeve të Superligës duke qenë protagonist në KF Hajvalia, KF Llapi dhe në ligën superiore të Shqipërisë tek KF Kukësi. Na priftë e mbara./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono