“U hodhën nga anija dhe ikën me vrap”, kapen tre shqiptarët

11:31 | 01/05/201911:310

Tre shqiptarë ranë në pranga pasi tentuan që të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe me një anije. Mediat kanë bërë të ditur se ata ishin fshehur në bordin e një anije tregtare që lundronte drejt Ridham.

Por ndërkohë që po bëhej gati të ankorohej, dy prej tyre u hodhën pranë urës Kingsferry. Një dëshmitar në momentin e ngjarjes tha se ata u hodhën nga anija dhe më pas tentuan të largoheshin me vrap përgjatë linjës së hekurudhës.

Disa nga inxhinierët e hekurudhës u përpoqën t’i ndalonin, por nuk mundën. Duhej ndërhyrja e policisë së Kent-it, të cilët filluan të kontrollonin zonën. Ata arritën t’i kapnin dy shqiptarët dhe t’i dorëzonin në Zyrën e Emigracionit.

Këta të fundit sqaruan për mediat se tre shqiptarëve u është ndaluar hyrja në Britaninë e Madhe dhe priten të deportohen. Për sa i përket anijes, ajo mbante minerale për një kompani. Përpara se të shkonte në Britani, ajo kishte kaluar në veri të Spanjës, në Gijon dhe Bilbao./abcnews.al

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono