“U fol shumë për Neymar, pasardhësi i Messit dhe CR7-s është tjetër!”

11:45 | 26/10/201911:450

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo e kanë një pasardhës dhe sipas André Villas-Boas, trajnerit portugez të Marseille, ai është sulmuesi i PSG, Kylian Mbappe. Në konferencën e djeshme për shtyp ai e tha hapur, që francezi do të fitojë “Topin e Artë”.

“Mbappe po ecën në rrugën e duhur për t’u bërë pasardhësi natyral i Messit dhe Cristiano Ronaldos si fitues i ‘Topit të Artë’. E gjitha bota mendoi se do të ishte radha e Neymar, por Mbappe është vetëm 20 vjeç. Ai ka pasur një shpërthim të çmendur”, u shpreh Villas-Boas.

Mbappe një sezon më parë u shpall golashënuesi më i mirë në Ligue 1, duke realizuar 33 gola. Ai fitoi Kupën e Botës me Francën në Rusi dhe synon të bëjë gjerë të mëdha edhe me klubet. Për sulmuesin interesohen klube si Real Madrid dhe Juventusi dhe thuhet se për kartonin e tij janë gati të ofrojnë deri në 300 milionë euro, që do të ishte një transferim rekord. /abcnews.al

Kylian Mbappe (PSG)

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono