U bë e famshme me “kërpëratën”, zbulohet pasuria e deputetes Majlinda Halilaj

19:51 | 09/11/201919:510

Majlinda Halilaj ishte kryefjala e mediave pak ditë më parë, ndërsa fjalimi i saj në Kuvend bëri xhiron e rrjeteve sociale.

Deputetja e cila qendron e ulur në karrigen e Lulzim Bashës hasi vështirësi në leximin e asaj që kishte në letër, teksa mbante fjalimin e parë në Kuvend. Deputetja e re thuajse e kishte të pamundur të lexonte si duhej fjalën “korporatë”.

Vëmendje tërhoqi po ashtu edhe CV-ja e saj ku deklaronte se kishte përfunduar shkollimin e lartë pa asnjë detaj më tepër.

Mirëpo, deputetja duket se di të tërheqë gjithnjë vëmendje. Në deklarimet e pasurisë të publikuara sot nga Open Data Albania, të deputetëve të opozitës të cilët pranuan mandatet, bie në sy deklarimi i Halilajt, që duket se është më e varfra në Kuvend.

Deputetja ka deklaruar se është pronare e vetëm një makine “Mercedes Benz” në vlerën 6 000 Euro të përfituar si dhuratë nga babai i saj në mars të vitit 2018 dhe nuk zotëron asnjë lloj pasurie tjetër./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono