U arrestua për 3.4 mln euro, kërkon lirinë për të vijuar shkollën

17:47 | 14/09/201817:470

Klevi Lika, një nga personat e arrestuar pas bllokimit të 3.4 milionë euro të mbërritura në dy “Toyota” në Portin e Durrësit në 23 qershor 2018, kërkon të lirohet nga qelia. Lika ka depozituar një kërkesë tek Krimet e Rënda ku kërkon zëvendësimin e masës së sigurisë “arrest në burg” me atë të “detyrimit për paraqitje”.

Sipas burimeve, i dyshuari ka kërkuar ndryshimin e masës për të pasur mundësi të ndjekë studimet. Lika dhe katër të bashkëarrestuarit me të Edi Lika, Arben Ceka dhe Alban Mollaymeri po hetohet në masën e sigurisë “arrest në burg” për akuzat e “pastrim të parave”, “armëmbajtje pa leje” dhe “falsifikim të monedhave” në formën e “grupit të strukturuar kriminal”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono