U akuzua për fiksim rezultati, lojtari i PSG mëson vendimin e Gjykatës

17:14 | 09/12/201917:140

Mesfushori i PSG-së, Ander Herrera, është në mesin e 36 lojtarëve që janë pastruar nga akuzat për fiksimin e rezultatit të një ndeshje mes Levantes dhe Real Zaragoza në vitin 2011.

Zaragoza e fitoi ndeshjen, por u akuzuan se paguan lojtarët e Levantes 965,000 euro për t’i falur ndeshjen, kështu që ata mund të shmangnin rënien nga kategoria në sezonin 2010-11.

Trajneri i Leganes, Javier Aguirre dhe ish-kapiteni i Atletico Madridit, Gabi Fernandez, ishin gjithashtu në mesin e atyre që ishin në gjyq. Të 41 personat e akuzuar nuk u gjetën fajtorë për korrupsion sportiv.

Në një deklaratë, gjykata përmendi mungesën e provave, megjithatë, dy ish-zyrtarë të Zaragozas u dënuan për mashtrim: “Gjykatësi e shpalli fajtor ish-presidentin Agapito Iglesias dhe ish drejtorin e financave, Javier Porquera, për përdorimin e 1.73 milionë euro nga llogaritë e Zaragozas në mënyrë të gabuar. Atyre u dha një dënim me burg prej një viti e tre muajsh”./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono