U afrua me bujë, Shkëndija divorcohet me mesfushorin

13:20 | 08/11/201913:200

Shkëndija e mori në verë si një nga afrimet më të bujshme, por mesfushori brazilian. Juan Felipe, ka rezultuar një lëvizje e gabuar te kuqezinjtë e Tetovës. Pasi ishte paraqitur mirë te Vardari, 31-vjeçari nuk e gjeti veten te skuadra shqiptare në Maqedoninë e Veriut.

Ai luajti në 10 ndeshje, tetë si titullar dhe shënoi një gol, ndërkohë që sot ka ardhur zyrtarisht edhe ndërprerja e kontratës. Klubi i Shkëndijës ka dalë edhe me një njoftim zyrtar, teksa e cilëson këtë lëvizje si më të mirën për lojtarin dhe vetë klubin.

“Klubi i Futbollit Shkëndija komunikon ndërprerjen e bashkëpunimit me futbollistin brazilian, Juan Felipe. Kryesia e klubit dhe futbollisti, në takim të përbashkët kanë ardhur në përfundim se në këtë moment ndarja është në interes të të dyja palëve, kështu që është gjetur akordi për shkëputjen e parakohshme të kontratës.

KF Shkëndija falënderon Juan Felipen për kontributin e dhënë në fanellën kuqezi gjatë periudhës që ishte pjesë e jona, duke i dëshiruar suksese në të ardhmen”, thuhet në njoftimin e Shkëndijës së Tetovës, në sajtin zyrtar. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono