Turqi, shpërthim në Jug-Lindje të vendit; 4 të vrarë dhe 13 të plagosur

20:15 | 12/09/201920:150

Katër persona kanë vdekur dhe 13 të tjerë kanë mbetur të plagosur në Turqi si pasojë e një shpërthimi të ndodhur në jug-lindje të vendit. Sipas mediave vendase, disa bomba artizanale të vendosura anës rrugës shpërthyen teksa po kalonte një automjet që transportonte qytetarë. Pajisjet shpërthyese dyshohet të jenë vendosur nga militantët e Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit, ka deklaruar zyra e guvernatorit të rajonit Dijarbakir. I njëjti burim ka shtuar se autoritetet policore dhe ato ushtarake po hetojnë për zbardhjen e ngjarjes, që ka karakterin e një sulmi terrorist. /ABC news Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono