Turqi 2-3 Shqipëri, kuqezinjtë dhurojnë spektakël në Antalia


20:32 | 13/11/2017

Shqipëria ka mundur Turqinë me rezultatin 3 – 2 në miqësoren që u luajt në Antalia.

Armando Sadiku është autori i të dy golave në pjesën e parë. Sulmuesi i Legias së Varshavës shfrytëzoi krosimet e Odise Roshit.

Kuqezinjtë luajtën me 10 futbollistë, sepse Ledian Memushaj la fushën në fundin e pjesës së parë pas dy kartonëve të verdhë.

Turqia shkurtoi diferencën në fillimin e pjesës së dytë. Eros Grezda realizoi atëherë kur lojtarët e Turqisë po kërkonin golin e barazimit. Megjithatë vendasit nuk u dorëzuan duke realizuar edhe golin e dytë në minutën e 60’.

Kjo miqësore i shërben Kristian Panuçit për të parë edhe lojtarë të rinj, apo për ata të cilët janë aktivizuar pak me Kombëtaren./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore.


Kontakt

Telefono