Turizmi dhe problematikat e tij  

19:44 | 29/06/2018

Drejtori i shoqatës së Unionit Turistik Shqiptar Ardit Çollaku i ftuar në studion e ABC News ka folur për zhvillimin e turizmit në vend vitet e fundit, por edhe problematikën. Sa i përket bashkëpunimit me institucionet vendore Çollaku tha se janë shkëmbyer mendime sa i përket sektorit ligjor, ndryshimit të vendimeve të këshillit të ministrave dhe disa ndryshime të tjera. Një prej dëgjesave sipas tij është edhe ulja e TVSH së këtyre bizneseve nga 20% në 6%. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono