Turistët keqtrajtojnë mushkat dhe gomerët në Santorini

12:45 | 08/07/201912:450

Pamjet shokuese tregojnë gomerë dhe mushka në ishullin grek Santorini, të cilët janë  rrahur nga turistë.

Një video e postuar nga një grup aktivistësh i quajtur PETA tregon gomerët dhe mushkat të cilët përdoren për transportimin e turistëve, edhe pse disa prej tyre janë mbipeshë.

Video e kafshëve të keqtrajtuara tregon mizat që zvarriten mbi plagë e hapura të shkaktuara nga goditjet me shkop.

Grup i aktivistëve akuzon zyrtarët për shkelje të qartë të ligjeve greke të mirëqenien e kafshëve./abcnews.al

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono