11:45 | 14/04/2018

Këtë javë kreu i diplomacisë greke Nikos Kotzias zhvilloi një tur në Ballkan që përfshiu Maqedoninë, Serbinë dhe Kosovën.  Gjatë takimeve me krerët më të lartë në të treja vendet, Kotzias zhvilloi diskutime për çështje që Greqia ka me këto vende ku ra në sy bërja publike e hapjes së zyrës tregtare të Kosovës në Athinë, por që kjo nuk është përfaqësi diplomatike sipas ministrit të jashtëm grek. Detajet na i sjell “Ballkan ABC” i Bruna Çifligut. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono