Turi ballkanik, Engel në Shkup

17:45 | 07/07/201917:450

Kongresmeni amerikan Eliot Engel ka vijuar turin e tij ballkanas duke u ndalur në Shkup. Në takimet me Kryeministrin Zaev dhe kryeparlamentarin Xhaferri janë konfirmuar marrëdhëniet e mira mes Shteteve të Bashkuara dhe Maqedonisë së Veriut./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono