Trupi i pajetë i Major Klodian Tanushit, pritet të mbërrijë të mërkurën

15:30 | 13/05/201915:300

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO-s në Letoni pritet  të mbërrijë në atdhe mesditën e të mërkurës me avion ushtarak. Ndërsa homazhet në nderim të major Tanushit në Tiranë do të mbahen të enjten.

Kjo bëhet e ditur nga Ministria e Mbrojtjes e cila thotë se nderime për ushtarakun Klodian Tanushi u zhvilluan dhe në grup-batalionin e NATO-s në bazën Adazi ku shërben kontingjenti shqiptar.

Komandanti i kontingjentit shqiptar në misionin e NATO ne Letoni, major Klodian Tanushi humbi jetën në spital më 10 Maj. Ai po kurohej pas plagëve të rënda që mori nga shpërthimi i minave ditë më parë. Në atë ngjarje humbi jetën nentetarja Zarife Hasanaj si dhe u plagos rreshter Julian Kapaj./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono