Trupa e teatrit “Migjeni” sjell në Teatrin Kombëtar “Gomarin e Babatasit”

18:26 | 11/05/2018

“Gomari i Babatasit”, shkruar nga At Gjergj Fishta, vjen premierë për publikun kryeqytetas nga trupa e teatrit “Migjeni”. Drejtuesja e këtij teatri, Rita Gjeka, e cila është dhe vetë pjesë e kastit që do të ngjitet në skenën e Teatrit Kombëetar, fton jo vetëm artdashwsit, por edhe politikanët për të shijuar këtë shfaqje e për të reflektuar rreth saj. /abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono