Trump në Davos për Forumin Ekonomik Botëror

14:01 | 25/01/201814:010

Donald Trump gjendet në Davos të Zvicrës ku merr pjesë në Forumin Ekonomik Botëror. Presidenti amerikan, në agjendën e tij për sot parashikon takime me kryeministren britanike tereza Mej dhe shefin e qeverisë së Izraelit, Benjamin Netanjahu. Gjithashtu edhe një darkë pune me eksponentë të botës së biznesit europian. Ndërsa të premten, Trump do të mbajë fjalimn publik ku do të mbrojë ideologjinë “Amerika e Para” dhe politikat izoluese. Ai është presidenti I parë Amerikan në 18 vitet e fundit që merr pjesë në takimin e përvitshëm në Davos. Për herë të fundit në vitin 2000, në Forumin Ekonomik Botëror mori pjesë Bill Klinton./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono