Trump konfirmon takimin me Kim Jong Un në 12 qershor

12:31 | 02/06/201812:310

Samiti historik mes presidentit amerikan Donald Trump dhe liderit koreanoverior Kim Jong Un do të mbahet në 12 qershor në Singapor. Lajmi është konfirmuar nga kreu i Shtëpisë së bardhë pas takimit me krahun e djathtë të liderit koreanoverior

Korea e veriut do të shkatërrojë armët bërthamore. Me këtë deklaratë presidenti amerikan Donald Trump, konfirmoi takimin me Kim Jong Un në 12 qershor. Deklarata e kreut të Shtëpisë së Bardhë erdhi menjëherë pas takimit me krahun e djathtë të liderit koreanoverior Kim Jong Un. Samiti historik mes dy liderëve do të mbahet në 12 qershor në Singapor.

Trump konfirmoi se i kishte thënë krahut të djathtë të liderit koreanoverior se shtetet e bashkuara të amerikës kishin gati me qindra sanksione të reja për Korenë e Veriut, por që për momentin janë ngrirë. Presidenti amerikan e cilësoi më pas si të bukur dhe interesante letrën e marrë të premten nga Kim Jong Un. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono