Trump i përgjigjet kritikëve: 38 masakra në kohën e Obamës

20:21 | 06/08/201920:210

Presidenti amerikan Donald Trump do të vizitojë të mërkurën El Pason, qyteti me prani të theksuar hispanike ku fundjavën e kaluar u regjistrua masakra që la 22 të vdekur.

Për ngjarjen në fjalë, që dyshohet se kishte si motiv urrejtjen ndëretnike, Trump është kritikuar ashpër nga demokratët për shkak të retorikës së tij anti-emigracion.

Vizita e tij synon të tregojë të kundërtën sa i takon urrejtjes racore dhe supremacisë së bardhë, të cilat ai i dënoi në fjalimin e së hënës, dy ditë pas ngjarjes së rëndë.

Ndërkohë, të martën Trump u është përgjigjur kritikave në adresë të tij me një postim në Twitter, ku ka deklaruar se në kohën e presidencës së Barak Obama ndodhën 32 incidente me armë.

“Askush nuk tha që Obama ishte jashtë kontrollit. Të shtënat në masë kanë ndodhur përpara se unë të mendoja të bëhesha president”, ka shkruar Trump në profilin e tij./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono