Trump firmos urdhrin ekzekutiv kundër disa shërbimeve të huaja

12:45 | 16/05/2019

Ndërkohë një ditë më parë presidenti i shteteve të bashkuara të Amerikës Donald Tramp, firmosi një urdhër ekzekutiv për ndalimin e importit dhe të përdorimit të mjeteve dhe shërbimeve për komunikimin, të cilat prodhohen nga kompani pranë qeverive të huaja. Mjete dhe shërbime këto që mund të përdoren për të dëmtuar apo ndërprerë telekomunikacionin amerikan. Dhe pse në këtë vendim të kreut të shtëpisë së bardhë nuk përmendet asnjë emër, sipas ekspertëve, masa është marrë kundër kompanive teknologjike kineze si Huauei dhe ZTE Korp./ABC News Albania 24/7


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono