Trump e Jeruzalemi: Arsyet e perspektivat e një vendimi

12:49 | 16/12/2017

Dhe pse në plan të parë një vendim simbolik, ai i presidentit amerikan Donald Trump për të njohur Jeruzalemin si kryeqytet izraelit, tregon për qasjen që administrata e tij mban për Lindjen e Mesme. Por në një moment që Europa dhe vendet e tjera nuk e kanë mbështetur këtë kthesë, shumë pak ndryshon konkretisht në jetët e izraelitëve dhe palestinezëve. Të paktën për momentin./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono