Triumfuan me 27 gola, vjen vendimi më i çuditshëm i një presidenti!

11:18 | 17/11/201911:180

Ndodh edhe kështu, shkarkohesh sepse ke fituar me rezultat të thellë. Gjithçka ka ndodhur në klubin e Invictasauro, me bazë në Grosseto. Fitorja me rezultatin 27-0 ndaj Marina Calcio ka tërbuar presidentin Paolo Brogelli, i cili ka dalë me një deklaratë që dënon atë që ndodhi dhe njofton shkarkimin e trajnerit.

“Jemi të tronditur dhe jemi ndjerë shumë keq kur dëgjuam që ekipi ynë i të rinjve ka mundur Marino Calcio me rezultatin 27-0. Diçka e tillë është anti-etike për vlerat që ka futbolli i moshave. Kundërshtari duhet të respektohet gjithmonë dhe kjo nuk ndodhi këtë herë”, ka thënë Brogelli.

“Si president, sinqerisht i kërkoj falje klubit të Marina. Gjithashtu njoftoj se dretorët tanë vendosën unanimisht që të shkarkojnë trajnerin Riccini. Trajnerët tanë kanë për detyrë të stëvritin lojtarët e ri, por mbi të gjitha t’i edukojnë ata. Kjo nuk ndodhi në ndeshjen me Marino Calcio”, përfundon presidenti i klubit italian. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono