Tripier dashurohet me Atleticon: Tifozët më mahnitën, ju tregoj sekretin tonë!

19:00 | 19/09/201919:000

Atletico Madrid është një ekip që nuk dorëzohet kurrë dhe diçka të tillë e konfirmoi mbrëmjen e kaluar kundër Juventusit. Ekipi i Sarrit po udhëhiqte 0-2, por klubi kryeqytetas barazoi gjithçka në 20 minutat e fundit.

Atmosfera në “Wanda Metropolitana” ishte e pabesueshme dhe tifozët ndihmuan shumë Atleticon të “ringjallej” pas dy golave të Cuadrados dhe Matuidi. Kieran Trippier u largua nga Totenhemi në merkaton e verës dhe zgjodhi të vazhdonte karrierën në Madridin bardhekuq.

Mbrojtësi i djathtë i kombëtares angleze po përshtatet me ekipin e ri dhe skemat e Diego Simeones. Kundër Juves ishte tepër aktiv në fazën sulmuese dhe goli i Herrerës në minutën e fundit i lumturoi të gjithë.

Atmosfera në Angli është fantastike, por 29-vjeçari ka mbetur i mrekulluar nga tifozët iberikë dhe karakteri i shokëve të tij, të cilët nuk u dorëzuan në asnjë moment.

Ne nuk u ndalëm, nuk pushuam asnjë sekondë dhe vazhduam të sulmonim me besim. Ky është mentaliteti i duhur. Nuk e kishim aspak të thjeshtë kundër Juventusit, por jam befasuar që nga dita e parë nga mentaliteti i shokëve dhe trajneri Simeone.

Ne nuk e ulim kurrë ritmin në stërvitje dhe diçka e tillë pasqyrohet në ndeshje. E dinim se do kishim shanset tona pas rezultatit 0-2. Tifozët ishin të mrekullueshëm dhe na dhanë një dorë të madhe. Nuk e kisha përjetuar kurrë një atmosferë të tillë”, thekson mbrojtësi anglez për “The Guardian”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono