Trigolësh në miqësore, shpërthen mesfushori i Kosovës

13:26 | 14/01/202013:260

Shumë kampionate nuk kanë nisur ende dhe skuadrat vijojnë me ndeshjet miqësore. Zurich ka zbritur sot në fushën e blertë ndaj gjermanëve të Hallescher. Festival golash dhe ndeshja është fituar nga ekipi zviceran me rezultatin 4-3.

Në formë fantastike ka qenë sot Blerim Kololli. Mesfushori i Kosovës ka realizuar një trigolësh dhe i ka dhuruar fitoren ekipit të tij. 27-vjeçari dardan shënoi një gol në pjesën e parë dhe dy në të dytën.

Zurich e mbylli fazën e parë në Super League në vendin e katërt me 30 pikë dhe zona europiane është pesë pikë larg. Në këtë ekip aktivizohen edhe disa lojtarë të tjerë shqiptarë si Hekuran Kryeziu, Mirlind Kryeziu, Shpëtim Sulejmani, Lavdim Zumberi, Izer Aliu, Albin Sadrijaj dhe Toni Domgjoni. /abcnews.al

 

Blerim Kololli


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono