Tregtarët ambulantë largohen nga bregdeti i Shëngjinit

17:24 | 04/06/201817:240

Përmirësimi i imazhit në zonat turistike ka detyruar Bashkinë e Lezhës që të bllokojë aktivitetin e  tregtarëve ambulantë në shëtitoren e Shëngjinit. Ky vendim i bashkisë ka ardhur edhe  pas ankesave të bizneseve dhe turistëve pasi tregtarët jo pak herë pengonin lëvizjen e qytetarëve. Për këtë arsye, ambulantët u mblodhën në një protestë para Bashkisë Lezhë. Aty i priti kryetari i bashkisë, Fran Frrokaj. Ky i fundit u garantoi protestuesve që do të gjendet një zgjidhje, por pa cënuar lirinë e lëvizjes së vizitorëve dhe turistëve që gjatë sezonit veror arrijnë mbi 70 mijë në ditë. Më shumë se 200 tregtarë ambulantë kanë ushtruar aktivitetin e tyre në Shëngjin gjatë sezonit veror të vitit të kaluar./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono