Tre shqiptarë në finalen e Eurosong/ Bushpepa, Meta dhe Foureria

16:30 | 12/05/2018

Të gjithë shqiptarët i kanë sytë drejt Lisbonës sonte mbrëma për finalen e Eurosongut. Historike dhe emocionuese, tre shqiptarë në garë për çmimin e madh. Eugent Bushpepa përfaqëson Shqipërinë me “mall”, ndërkohë që Ermal Meta për Italinë dhe Eleni Fureraj për Qipron. /abcnews.al

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono