Tre aksidente në Korçë dhe Elbasan plagosen tetë persona

16:45 | 16/07/2019

Katër persona u plagoseë në nje një aksident në rrugën Korçë –Bilisht. Mësohet se dy mjete janë përplasur me njëra-tjetrën në afërsi të fshatit Cangonj. Të plagosurit u dërguan në spitalin e Bilishtit për të marrë ndihmën mjekësore. Shkak i aksidentit dyshohet shpejtësia tej normave të lejuara dhe lagështira në rrugë.

 

Dy aksidente me pasojë plagosjen e katër personave të tjerë ndodhën brenda një ore në akset rrugore Elbasan-Librazhd dhe Elbasan-Peqin. Drejtuesi i mjetit  humbi kontrollin dhe u përplas me bordurën në afërsi të fshatit Papër.  Një tjetër mjet ka dalë nga rruga ne aksin Elbasan-Librazhd . Si pasojë e aksidentit është dëmtuar drejtuesi dhe dy pasagjerë të cilët janë jashtë rrezikut për jetën. /ABC News Albania 24/7Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono