Traversa “shpëton” Tiranën, Sherri heroi i Vllaznisë

18:45 | 08/11/201918:450

Është mbyllur pjesa e parë mes Tiranës dhe Vllaznisë në “Selman Stermasi”, me rezultatin e bardhë, 0-0. Të dyja skuadrat patën shanset e tyre, por traversa dhe forma e mirë e dy portierëve bënë që goli të mungojë.

Në minutën e 21-të, Hygor mori një top në hyrje të zonës dhe e kontrolloi në mënyrë të shkëlqyer. Pasi u fut drejt qendrës, futbollisti i Vllaznisë gjuajti me të majtën, duke tronditur traversën e Tiranës.

Tirana fitoi një goditje dënimi në një pozicion të rrezikshëm në minutën e 24-ët dhe Batha mori përsipër ekzekutimin e saj. Mesfushori bardheblu gjeti trekëndëshin e portës, por u ndal nga një fluturim i Sherrit, i cili e çoi topin në goditje nga këndi.

Dy minuta më vonë, Tirana pati një tjetër rast të mirë, kësaj radhe me anë të Vangjelit. Mbrojtësi driblon bukur poshtë këmbëve kundërshtarin dhe gjuan nga një distancë e largët. Edhe një herë tjetër, Sherri evitoi golin, duke e çuar sferën në goditje nga këndi. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-0./abcnews.al

KATEGORIA SUPERIORE
E premte, 8 nëntor 2019 (18:00)

TIRANA – VLLAZNIA

Tirana: Lika, Vangjeli, Osmani, Imami, Ismajlgeci, Çelhaka, Halili, Batha, Cobinnah, Cale, Ngoo. Trajner: J. Ahmataj

Vllaznia: Sherri, Gurishta, Malota, Marku, Krymi, Ramadani, Hygor, Lika, Sinho, Maranhao. Trajner: M. Jonuz

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono