Transferimi i Griezmann te Barcelona, zbulohen prapaskenat

08:39 | 20/09/201908:390

Transferimi i Antoine Griezmann te Barcelona u shoqërua me polemika të shumta dhe me kërcënime nga klubi i Atletico Madrid. Këta të fundit pretendonin se katalanasit kishin biseduar me lojtarin e tyre në momentin kyç të sezonit dhe kishin ndikuar në rendimentin e francezit.

Ditën e sotme, El Mundo Deportivo, raporton se ka prova që Barcelona ka biseduar me Griezmann që në muajin mars. Diçka e tillë ka ndodhur përmes postës elektronike dhe për transferimin e tij janë paguar 14 milionë euro komisione, të përfituara nga babai i tij Allan,  motra e tij Maud, avokati dhe një ndërmjetës nga Barcelona, që ka përfituar gjysmën e shumës.

Këto komisione kanë pasur një ndikim të madh në vendimin e francezit për të nënshkruar me Barcelonën. Marrëveshja u mbyll mes palëve, edhe pse Griezmann kishte një kontratë me Atleticon. Ai priti vetëm që klauzola të shkonte nga 200 milionë euro në 120 milionë.

Në artikullin e gazetës spanjolle thuhet se marrëveshja për komisionet u mbyll pikërisht kur Atletico luajti ndeshjet e rëndësishme kundër Juventusit (Champions League) dhe Barcelonës (La Liga). Griezmann pati probleme edhe me menaxherin e tij. Ky i fundit ka nxjerrë edhe emailet dhe Atletico kërkon dënimin e Barcelonës për shkelje të rregullave të transferimeve. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono