Trajneri italian humb jetën në një aksident tragjik, plagoset portieri

18:41 | 09/09/201818:410

Një aksident tragjik i mori jetën trajnerit të skuadrës italiane të Siracusa-s.

Davide Artale, 27 vjeç po udhëtonte së bashku me portierin e ekipit 20-vjeçarin Maurice Gomis në momentin e ngjarjes.

Ky i fundit ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën dhe ka pësuar një plagosje të lehtë në qafë dhe kokë. Ai ka luajtur me akademinë e Torinos dhe është më i vogli i tre vëllezërve, gjithashtu portierë.

Ngjarja ka ndodhur orët e para të mëngjesit të së dielës disa kilometra larg qytetit të Siracusa-s. Ndërkohë stafi drejtues i skuadrës italiane ka shprehur ngushëllime familjes së Artale-s.

“Jam i habitur. Davide ishte me ne që prej Janarit dhe menjëherë bëri një punë të mirë. Mendimet e mia i shkojnë familjes së tij”, ka thënë presidenti i skuadrës./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono