Trajneri i Tiranës: Nuk mund t’ia dal i vetëm

19:17 | 15/10/201819:170

Trajneri i Tiranës, Ardian Mema, ka folur për herë të parë për mediat. Ai u shpreh i shqetësuar për gjendjen e ekipit, por premtoi për të reaguar që në ndeshjen ndaj Flamurtarit në Superligë.

Gjendjen e vërtetë nuk mund ta njihte nga Vlora.

Ardian Mema, trajneri i ri i Tiranës, e mori informacionin nga dora e parë, nga lojtarët dhe stafi, me të marrë detyrën fundjavën e kaluar, dhe nuk mund të thuash se dëgjoi fjalë që ta ngrohnin.

Pas vetëm pak ditësh punë, ai bëri një prezantim para mediave, duke folur edhe për gjendjen e ekipit.

“Tirana klub i madh, unë kam dalë prej tij, por erdha me skepticizëm për situatën. Kalendari është i vështirë, por sëbashku do ta kalojmë”, tregoi ai.

Mema ka shqetësim edhe për kalendarin e ndeshjeve në Superligë, që në fillim të punës së tij.

“M’u deshën vetëm 10 minuta për të kuptuar anën psikologjike të lojtarëve. Duhet të punojmë. Kam folur gjatë me lojtarët, kam kuptuar problemet, por nuk i kaloj dot i vetëm. Të gjithë sëbashku mund t’i kalojmë”, tha Mema./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono